Merhaba Ocak! (2024/01)

merhaba ocak şubat mart nisan mayıs haziran temmuz ağustos eylül ekim kasım ARALIK

Sevgili arkadaşlar;

Yeni yılın ilk sayısı yani 408’inci sayımızda size merhaba diyoruz.

Sizlerle tam 43 yıldır birlikteyiz. Bu zaman zarfında nice öğrenciler yetiştirdik. Nice okurlarımız üniversiteye gitti, devletin en üst kademesinde önemli pozisyonda yönetici oldu.

Üç aylara bu ay giriyoruz. Recep ayının ilk günü 12 Ocak’ta… Şaban ayı 11 Şubat’ta başlayacak. Bu yılın Ramazan ayı ise 11 Mart’ta nasipse… Üç ayların başlangıcından sonra ilk kandil, Recep ayının ilk mânevi günü olan Regaib Kandili ise 11 Ocak’ta gerçekleşecek.

İsmail Tezer’in kaleminden Arif’in Dünyası’nda “Recep, Şaban, Ramazan, Sevaplar Kazan” tekerlemesi ile dedesiyle yaptıkları bu sohbeti okumadan geçmeyin.

Kapak konumuzu “Akran Zorbalığı”na ayırdık. Mahallede, okulda ve başka çevrelerde arkadaşlarımızın yaşadığı akran zorbalığının çözüm yolları nelerdir, neler yapılmalı gibi sorulara bu dosyada cevap vermeye çalıştık. Zorba Olma Dost Ol parolasıyla çıktığımız bu yolda bakalım kimler bizimle olacak?

Mehtap Yükselten ablamız, bize iki bölüm halinde Risale-i Nur’dan masal aktarıyor. Esrarengiz Kuyunun Tılsımı’nın Birinci bölümünü heyecanla okuyacağınızı tahmin ediyorum. Minik yazarımız Lemanur Yükselten ise okulda kantin sırasında yaşanan akran zorbalığına karşı bize bakalım ne gibi fikirler sunuyor.

Tıptan coğrafyaya, matematikten astronomiyaya varıncaya kadar her türlü ilmi gelişmelerin merkezi sayılan Beynimiz acaba nasıl bir organ? Mehmet Erbaş hocamız kalemiyle bizi bu konuda aydınlatıyor. İlginç sırların barındığı bu yazıyı mutlaka okuyun.

Ormanların sevimli devi Gorillerle tanışın. Editörümüz İrem Özdemir’in kaleminden çıkan bu sevimli hayvanın aslında ne kadar evcil ve merhamet yüklü olduğuna tanıklık edeceksiniz.

Bizim Can, Vız Vız Arı, Çizgilerle Kıssalar, Şenlik gibi çizim sayfaları sizi bekliyor. Dahası, Bilmece-Bulmaca, faaliyet, Origami, Esma-ül Hüsna, Kelime Dağarcığı gibi sayfalarımız okunmayı bekliyor. Daha ne duruyorsun?

Gözlerinizdeki nur inci gibi parlasın.

Allah’a emanet olun.

Dergimize abone olmak için tıklayın!

işrak resfebe sel sembol şeair-i islam kat'ı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*