Merhaba Ekim! (2023/10)

merhaba ocak şubat mart nisan mayıs haziran temmuz ağustos eylül ekim kasım ARALIK

Sevgili arkadaşlar;
Sonbahar mevsimi içerisindeki aylardan biri olan Ekim ayında ülkemizde havalar yavaş yavaş soğumaya başlarken sıcak yaz günleri de geride kalıyor.
Bu vesileyle dergimizde bu aya uygun konu başlıklarını sizler için seçtik.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü ile ilgili dosyamızda; Bediüzzaman ve hayvanlarla olan tesbitlerini sizlere aktarmaya çalıştık. Bediüzzaman’ın kediden, fareye, sineğe hatta karıncalarla olan münasebetlerinde nasıl şefkatle yaklaşım sergilediğini örneklerle göreceksiniz. Okumadan geçmeyin.

Arif tefekküre devam ediyor. Boy aynasında kendisini inceleyen Arif, annesiyle yaptığı konuşmada bakın neler tesbit ediyor?
Aktüel sayfamızda; Her Ders Allah’tan Bahsediyor diyoruz. Mehtap Yükselten’in kaleminden çıkan bu yazıyı ilgiyle okuyacaksınız.
Kendi küçük, ruhu büyük yazarımız Lemanur Yükselten’in bir fikri var: Hayvan Sever misiniz? diye soruyor. Modern hayat içinde hayvan beslemenin zorluğuna dikkat çeken Yükselten’in bakalım formülü ne?

Tefekkür Dünyası’nda bir sineğin yaratılışındaki hikmet analiz ediliyor. Sinek küçüktür ama mide bulandırır sözü ne kadar doğru? Okuyun derim.
Hayvanlar Alemi’nde bir ağaçkakanın nasıl bir müzisyen olduğunu öğreneceğiz. Biliyorsunuz hayvanlar sırlar barındırır. Editörümüzün kalemine sağlık.

Gelelim en üzücü habere: 34 yıldır bu sayfalarda uçan ve süper gücüyle adından söz ettiren Uçan Çocuk, bu sayımızda bize ve okurlarına veda ediyor. Türkiye’nin ilk besmele çeken kahramanı olan Uçan Çocuk sayfalarımızdan uçup gidiyor. Eğer nasip olursa Can Kardeş Yayınları’ndan albümü çıkarsa, ilk işimiz siz okurlarımıza duyurmak olacak. Değişmeyen tek şey değişimdir. Bundan sonra dergimizde yeni karakterlere yer açacağız. Sürpizlerimizi bekleyin.

Bilmece-Bulmaca, Çizgilerle Kıssalar, Faaliyet Sayfamız, Origami, Vız Vız Arı, Şenlik ve daha fazlası dergimizin sayfalarında.

Gözleriniz inci gibi parlasın, Allah’a emanet olun.

Dergimize abone olmak için tıklayın!

işrak resfebe sel sembol şeair-i islam kat'ı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*