Can Kardeş Haziran sayısı çıktı!

Can Kardeş Haziran sayısı çıktı!


CAN KARDEŞ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINA DİKKAT ÇEKİYOR
Can Kardeş, 377. sayısında “Diş Bakımı Dinimizin Emri” kapak başlığı ile karşınıza çıkıyor.
İnci Karaman’ın kaleme aldığı kapak dosyasında, ağız ve diş eğitimin dinimizdeki önemine dikkat çekilirken, sağlığın dişte başladığını ve dinimizin bundan asırlar önce insanların nazarına dikkat çektiği vurgulanıyor.
Arif’in Dünyası’nda ise kahramanımız ve babası arasında ilginç bir diyalog geçiyor. Arif, babasının elinde gördüğü küçük ağaç parçasını merak ediyor… Bunun misvak olduğunu öğrenen Arif, babasından misvak kullanımı ve Peygamber Efendimizin bu konudaki tavsiyelerini merakla dinliyor.
Hikaye köşesini yazarı Mehtap Yıldırım Yükselten, “Dişler Konuşuyor” başlıklı yazısında, dişlerin kendi aralarındaki konuşmalarına şahit olacaksınız. Bu ilginç diyalogu kaçırmayın. Haydi dişlere kulak verin.
Ne Haber köşesinde de Kübra Örnek Korkmaz, Diş Hekimi Mustafa Bilal Alkan ile ilginç bir söyleşi gerçekleştirdi. Diş bakımında nelere dikkat edilmeli, nelerden uzak durulmalı? Tüm soruların cevabını bu yazıda bulabileceksiniz. Haydi sayfalara çevirmeye başlayın.

BONCUKLARLA RESİM TAMAMLAMA

Şule Ünlü Gülgün’ün hazırladığı Makas Eller bölümünde, kolay malzemelerle eğlenceli bir faaliyet sizi bekliyor. Evinizdeki boncuk ve düğmeleri değerlendirmeye ne dersiniz?
Kelime Dağarcığı köşesinde bu ay, “Binaenaleyh” kelimesinin anlamını İnci Karaman sizin için araştırıp kaleme aldı.
Mihriban Sezer’in yazdığı, Ravzanur Güleçyüz’ün çizdiği, Origami köşesi yine çok eğlenceli. Papağan origamisi için hazır olun.
Ayşenur Özer’in yazıp çizdiği Asya ile Zamana Yolculuk’ta Asya’nın konuğu ünlü hakan; Kanuni Sultan Süleyman… Bakalım aralarından ne tür bir diyalog geçmiş?

KADRODA YENİ BİR YAZAR
Can Kardeş yazar kadrosuna bir okuyucusunu daha katıyor. Daha önce Can Kardeş’in sadık okuyucusu, sonra da gerek çizimleri gerek çizim renklendirmeleriyle derginize renk katan Ravza Güleçyüz, bundan sonra kendi hazırladığı köşeyi kaleme alarak yazar kadrosuna dahil oluyor. Her sayı bitkilerin sırlı dünyasına yolculuğa çıkaracak olan Güleçyüz, “Bahçıvan’ın Not Defteri” bizleri bitkilerle bir araya getirecek. Şimdiden kalemine kuvvet diyoruz.

EVİNİZİN NEŞESİ; CAN KARDEŞ
Bu sayı İkizler, Uçan Çocuk, Vız Vız Arı yepyeni maceraları ile derginizde yerini aldı. Hatta, Vız Vız Arı ağız ve diş sağlığı üzerine bir arkadaşını uyarıyor.
Daha neler mi var? Şenlik, Çizgilerle Kıssa, Bilmece – Bulmaca Genç Yazar Çizerler…
Bu ve daha fazlası için Can Kardeş’i takip edin!
Can Kardeş evinizin neşesi, yüzünüzün tebessümü olmaya devam ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*