AVUSTRALYA’DA KURBAN SEVİNCİ

Avustralya’da Bayram Sevinci

Avustralya’da yaşayan birçok Müslüman Kurban Bayramı’nı büyük bir sevinç ve coşku içerisinde geçiriyor.
Melbourne şehrinde bulunan Avustralya Nur Vakfı, Kurban Bayramı için birçok faaliyet ve projeler hazırlıyor. Şeyma
Nur Nart’tan aldığımız bilgiye göre, uzun senelerdir kurban bağışlarına vesile olan Nur Vakfı, Müslümanların arasında köprü vazifesi görüyor.

Dünyanın dört bir yanından destek geliyor

Avustralya Nur vakfı temsilcisi Fatih Yargı, kurban bağışları hakkındaki bilgileri veriyor:
“Her sene gerçekleştirmeye çalıştığımız kurban bağışlarını bu sene de yapma gayreti içerisindeyiz. Sudan, Somali ve Etiyopya’da
gerçekleştirilecek olan kurban faaliyetlerine dünyanın dört bir yanından destek geliyor.
Bağışlanan kurbanlıklarımızı kestiğimiz bölgede yaşayan halktan alıyoruz ve orada yaşayan fakir birçok Müslüman kardeşlerimize dağıtıyoruz.
Afrika’daki Müslüman kardeşlerimizin sevinçlerini görmek bizleri daha da mutlu ediyor ve bu hizmete vesile olduğumuz için Cenab-ı Hakk’a tekrardan şükrediyoruz.”

Çocuklar, harçlıklarını Afrika’ya bağışlıyorlar

Avustralya Melbourne şehrinde yaşayan Yeni Asya okuyucuları, Kurban Bayramına, Nur Vakfı Camisi’nde bayram namazıyla başlıyor. Birçok millet ve kültürden gelen Müslümanlar, tebrikleşiyor. Sonra ailelerle birlikte, uzun kahvaltılarla güne başlanıyor. Akraba ziyaretleri ile devam eden bayram, çocukları da ayrıca mutlu ediyor. Birçok aile büyükleri ve akrabalar aldıkları hediyeleri çocuklara veriyor.
Hediyelerini paylaşmak isteyen çocuklar, sene içerisinde ya da bayramda biriktirdikleri paraları Afrika’daki kardeşlerine bağışlıyorlar. Böylece Avustralya’da bayram sevinci yaşattırılmaya çalışılıyor.

Kurban Bayramını çok seviyoruz

Kurban Bayramı, Avustralya’daki minikleri de heyecanlandırıyor. Avustralya’dan Asiye Pelister, Birgül Karayel, Şükran Pelister, Taliha Karayel kardeşlerimiz, sizin için miniklere sorular yönelterek, bu sevinci bizlerle paylaştı.

Hazal Özkan (10): Ramazan Bayramında büyüklerimizin evine gidip yemek, şeker ve para alıyoruz. Kurban Bayramında bunları yapıyoruz ama bir de kurban kesiyoruz ve bunu fakirlere dağıtıyoruz.

Rabianur Koyu (13): Kurban Bayramında kurban kesiyoruz ve fakirlere yemek dağıtıyoruz. Yaşlıları ve akrabalarımı ziyaret etmek beni çok mutlu ediyor.

Leyla Melis (10): Kurban Bayramında insanları ziyaret ediyoruz, şeker topluyoruz ve para alıyoruz. Kurban Bayramında en çok sevdiğim şey, bayram ziyaretlerine gitmek.

Tuba Yargı (7): Kurban Bayramını seviyorum çünkü kurban kesip ihtiyacı olanlara dağıtıyoruz.

Yasemin Yetişmiş (9): Bayram ziyareti için birçok eve gidiyoruz ve tatlılar yiyoruz ve para alıyoruz.

Mariam (6): Kurban Bayramını çok seviyorum, çünkü bayramda birçok hediye ve paramız oluyor.

Zeyneb Ölmez (8): Kurban Bayramında, bayram ziyaretlerine gitmeyi çok seviyorum. Kurbanı fakir insanlara yardım etmek için kesiyoruz. Çünkü onların yiyecekleri etleri olmayabiliyor. Eğer onlara yardım edersek Allah’ta bize yardım eder.

Ela Karadağ (12): Kurban Bayramında birçok kişiyi ziyaret ediyoruz ve birçok tatlı yiyoruz. Bir de durumu
olmayan insanlara kurban ile yardım ediyoruz.

KÜBRA ÖRNEK

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*